Koncepcja systemu informacji geograficznej wspomagajacego wycenę nieruchomości w nawiazaniu do niemieckiego systemu Borsi Plus

Barbara Czesak

Abstract

Systemy GIS są coraz bardziej popularnym narzędziem wspomagającym proces wyceny nieruchomości, przykładem takiego systemu jest istniejący w Niemczech BORISplus. System może być wzorcem dla podobnych projektów. Jest przejrzystym rozwiązaniem, zawierającym dane przeznaczone zarówno dla zwykłych użytkowników jak i rzeczoznawców majątkowych. Wycena nieruchomości w Polsce wymaga przede wszystkim dostępu do Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości. Z tego powodu projekt opiera się na RCiWN. Projekt systemu został utworzony w programie GeoMedia firmy Intergraph. Dane można wyświetlić w postaci mapy i tworzyć do nich zapytania przestrzenne i atrybutowe. Zastosowanie systemu GIS do prowadzenia Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości może znacznie przyspieszyć proces wyceny i umożliwić wieloaspektową analizę danych.
Author Barbara Czesak (FoEEaLS / DoSPaLA)
Barbara Czesak,,
- Department of Spatial Planning and Landscape Architecture
Journal seriesInfrastruktura i Ekologia Terenów Wiejskich - Infrastructure and Ecology of Rural Areas, ISSN 1732-5587, (B 5 pkt)
Issue year2012
Vol3
No2
Pages37-47
Publication size in sheets0.5
Keywords in PolishGIS, wycena nieruchomości, Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości, BORISplus
URL https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwj5j8etjPPPAhWBNpoKHVXvB8kQFgglMAA&url=http%3A%2F%2Fagro.icm.edu.pl%2Fagro%2Felement%2Fbwmeta1.element.agro-262184d6-a215-4172-89a2-4768b203bd94%2Fc%2F04-1.pdf&usg=AFQjCNHI5XUxc5xFNegohUms05b0MkuwVw&cad=rja
Languagepl polski
Score (nominal)5
Citation count*
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?